Nie mogę znieść pisma

Jan 04.03.2021

Remont łazienki - czego szukasz?

Polecane: bateria wannowa stojąca

Ściany i łazienka to jeden z najważniejszych elementów każdej renowacji łazienki. Przede wszystkim są czyste, dlatego dbanie o odpowiednie oświetlenie jest bardzo ważne. Jednak nawet najmniejsza wada może nas drogo kosztować. Jaki typ łazienki wybierasz? Czy bać się płytek czy betonu? A może chcesz coś zmienić i poczuć się bardziej komfortowo we własnym domu? Istnieje wiele odpowiedzi na te pytania.

Płytki łazienkowe czy betonowe?

Najpopularniejsze płytki łazienkowe to płytki łazienkowe wykonane z trwałych i odpornych materiałów, takich jak pianka poliuretanowa. Jest to materiał podobny do płytek wannowych, które posiadają chroniące je utwardzanie. Jeśli więc interesuje Cię kąpiel, najbezpieczniej jest wybrać coś podobnego. Jeśli jednak chcesz coś zmienić w swojej łazience i nie chcesz ryzykować bałaganu spowodowanego nową płytką, zdecydowanie lepiej będzie wybrać istniejącą płytkę. Płytki mają zwykle kilkanaście kolorów.

Płytki betonowe do łazienki

Wybierając wannę lub łazienkę z płytką, warto zastanowić się również nad wyborem płytki betonowej. Ma wiele zalet: nie wymaga dużego nakładu pracy i jest bardzo wytrzymałym materiałem. Najczęściej beton jest wybierany jako główny materiał budulcowy płytek rurowych, które następnie układa się pod prysznicem lub w toalecie. Jednak w niektórych przypadkach możesz również chcieć użyć płytek przypominających elementy betonowe. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich materiałów.

Płytki łazienkowe i ich rodzaje

Na polskim rynku dostępnych jest bardzo niewiele rodzajów płytek wannowych, dlatego przy wyborze należy dokładnie przemyśleć, które z nich są słuszne, a które są stratą czasu i pieniędzy. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów płytek wannowych:

podstawowe płytki rurowe - to rodzaj rur rurowych, które można zastosować np. pod prysznicem. Można je również zainstalować w toalecie.

pływające płytki rurowe - są to pływające płytki rurowe, których można użyć do tworzenia pionowych płytek tarasowych, które są instalowane w toalecie.

przezroczyste płytki rurowe - to przezroczyste płytki, które są w stanie dyfundować do koloru podłoża. Ponadto są lekko przezroczyste i mają właściwość zwaną frędzlami. Kąpiele te mają nasiąkliwość około 5-7%. Ten typ rurowych płytek jest bardzo lekki i łatwy do mycia.

detaliczne płytki wannowe - to wanny o innym wzorze i kształcie. Płytki wannowe do sprzedaży detalicznej to rurowe płytki o cienkich ścianach. Są bardzo lekkie i łatwe w utrzymaniu.

W przykładzie płytek rurowych podstawowym elementem jest podwyższona krawędź, zwana podłogą. W tym przypadku strefa kąpieli znajduje się wewnątrz rurowych płyt. Płytki rurowe pokryte są specjalną powłoką, która zapobiega temu i chroni wnętrze przed zabrudzeniem.

Sprawdźmy też kilka innych elementów Twojej łazienki. Przede wszystkim należy wykonać specjalną płytkę rurową, która jest odporna na czynniki chemiczne, np. Jest silnie ścierana, co utrudnia tworzenie wgnieceń. Jeśli chodzi o kształt płytek, ważne jest, aby można było na nich umieścić płytki odpowiedniego rodzaju.

Jak widać, w podstawowej płytce łazienkowej jest więcej elementów niż w podstawowych płytkach. Warto również wybrać dachówkę rurową oraz płytkę rurową z wyświetlanego typu. Decydując się na taką ofertę należy pamiętać, że płytki rurowe są nieco trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Mogą służyć nawet przez wiele lat.

Tagi: wiele, rurowych, łazienki, płytki, płytek, łazienki 2020, lazienkiabc, lazienki.pl, łazienki aranżacje w bloku, lazienki aranzacje, łazienki plus pl,